M55342K12B4B32RWI.pdf
M55342K12B4B32RWI.pdf
| Image |  |
| Part Number | M55342K12B4B32RWI |
| Manufacturer | Vishay Dale Thin Film |
| Series | Military, MIL-PRF-55342, RM0603 |
| Package/Case | 0603 (1608 Metric) |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Active |
| Resistance | 4.32 kOhms |
| Tolerance | ±0.1% |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Composition | Thin Film |
| Features | Military, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | 0603 |
| Size / Dimension | 0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.033" (0.84mm) |
| Number of Terminations | 2 |
| Failure Rate | R (0.01%) |