Vishay Dale Thin Film M55342K06B909ARWS
Part No.:
M55342K06B909ARWS
Datasheet:
Chuangxin CloudM55342K06B909ARWS.pdf
Description:
RES SMD 909 OHM 0.1% 0.15W 0705
Resistance:
909 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.15W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.84mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order M55342K06B909ARWS on Chuangxin Cloud?
3. Are the M55342K06B909ARWS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of M55342K06B909ARWS?
Image M55342K06B909ARWS
Part Number M55342K06B909ARWS
Product Status Active
Resistance 909 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.15W
Composition Thin Film
Features Military, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package -
Ratings 0705
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)