Vishay Dale Thin Film M55342K06B379ARWS
Part No.:
M55342K06B379ARWS
Datasheet:
Chuangxin CloudM55342K06B379ARWS.pdf
Description:
RES SMD 379 OHM 0.1% 0.15W 0705
Resistance:
379 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.15W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.84mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order M55342K06B379ARWS on Chuangxin Cloud?
3. Are the M55342K06B379ARWS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of M55342K06B379ARWS?
Image M55342K06B379ARWS
Part Number M55342K06B379ARWS
Product Status Active
Resistance 379 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.15W
Composition Thin Film
Features Military, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package -
Ratings 0705
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)