Vishay Dale Thin Film M55342K06B361BRBS
Part No.:
M55342K06B361BRBS
Datasheet:
Chuangxin CloudM55342K06B361BRBS.pdf
Description:
RES SMD 361K OHM 0.1% 0.15W 0705
Packaging:
Bulk
Resistance:
361 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.15W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.84mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order M55342K06B361BRBS on Chuangxin Cloud?
3. Are the M55342K06B361BRBS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of M55342K06B361BRBS?
Image M55342K06B361BRBS
Part Number M55342K06B361BRBS
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 361 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.15W
Composition Thin Film
Features Military, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package -
Ratings 0705
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)