Vishay Dale Thin Film M55342K06B33B2RWS
Part No.:
M55342K06B33B2RWS
Manufacturer:
Vishay Dale Thin Film
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudM55342K06B33B2RWS.pdf
Description:
RES SMD 33.2KOHM 0.1% 0.15W 0805
Manufacturer:
Vishay Dale Thin Film
Series:
Military, MIL-PRF-55342, RM0705
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Resistance:
33.2 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.15W
Composition:
Thin Film
Features:
Military, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0705
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.84mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order M55342K06B33B2RWS on Chuangxin Cloud?
3. Are the M55342K06B33B2RWS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of M55342K06B33B2RWS?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image M55342K06B33B2RWS
Part Number M55342K06B33B2RWS
Manufacturer Vishay Dale Thin Film
Series Military, MIL-PRF-55342, RM0705
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tray
Product Status Active
Resistance 33.2 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.15W
Composition Thin Film
Features Military, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package -
Ratings 0705
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)