Vishay Dale Thin Film M55342K06B332BRWS
Part No.:
M55342K06B332BRWS
Datasheet:
Chuangxin CloudM55342K06B332BRWS.pdf
Description:
RES SMD 332K OHM 0.1% 0.15W 0705
Resistance:
332 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.15W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.84mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order M55342K06B332BRWS on Chuangxin Cloud?
3. Are the M55342K06B332BRWS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of M55342K06B332BRWS?
Image M55342K06B332BRWS
Part Number M55342K06B332BRWS
Product Status Active
Resistance 332 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.15W
Composition Thin Film
Features Military, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package -
Ratings 0705
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)