M55342E08B130BTT0.pdf
M55342E08B130BTT0.pdf
| Image |  |
| Part Number | M55342E08B130BTT0 |
| Manufacturer | Vishay Dale Thin Film |
| Series | Military, MIL-PRF-55342, RM2010 |
| Package/Case | 2010 (5025 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Resistance | 130 kOhms |
| Tolerance | ±0.1% |
| Power (Watts) | 0.8W |
| Composition | Thin Film |
| Features | Military, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | 2010 |
| Size / Dimension | 0.209" L x 0.098" W (5.31mm x 2.49mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.033" (0.84mm) |