Vishay Dale Thin Film M55342E06B866ARWS
Part No.:
M55342E06B866ARWS
Datasheet:
Chuangxin CloudM55342E06B866ARWS.pdf
Description:
RES SMD 866 OHM 0.1% 0.15W 0705
Resistance:
866 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.15W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.84mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order M55342E06B866ARWS on Chuangxin Cloud?
3. Are the M55342E06B866ARWS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of M55342E06B866ARWS?
Image M55342E06B866ARWS
Part Number M55342E06B866ARWS
Product Status Active
Resistance 866 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.15W
Composition Thin Film
Features Military, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package -
Ratings 0705
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)