Vishay Dale Thin Film M55342E06B365BRWS
Part No.:
M55342E06B365BRWS
Datasheet:
Chuangxin CloudM55342E06B365BRWS.pdf
Description:
RES SMD 365K OHM 0.1% 0.15W 0705
Resistance:
365 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.15W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.84mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order M55342E06B365BRWS on Chuangxin Cloud?
3. Are the M55342E06B365BRWS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of M55342E06B365BRWS?
Image M55342E06B365BRWS
Part Number M55342E06B365BRWS
Product Status Active
Resistance 365 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.15W
Composition Thin Film
Features Military, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package -
Ratings 0705
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)