Vishay Dale Thin Film M55342E06B361ARWS
Part No.:
M55342E06B361ARWS
Manufacturer:
Vishay Dale Thin Film
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudM55342E06B361ARWS.pdf
Description:
RES SMD 361 OHM 0.1% 0.15W 0705
Manufacturer:
Vishay Dale Thin Film
Series:
Military, MIL-PRF-55342, RM0705
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Resistance:
361 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.15W
Composition:
Thin Film
Features:
Military, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0705
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.84mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order M55342E06B361ARWS on Chuangxin Cloud?
3. Are the M55342E06B361ARWS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of M55342E06B361ARWS?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image M55342E06B361ARWS
Part Number M55342E06B361ARWS
Manufacturer Vishay Dale Thin Film
Series Military, MIL-PRF-55342, RM0705
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tray
Product Status Active
Resistance 361 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.15W
Composition Thin Film
Features Military, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package -
Ratings 0705
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)