M55342E06B22B0RWS.pdf
M55342E06B22B0RWS.pdf
| Image |  |
| Part Number | M55342E06B22B0RWS |
| Product Status | Active |
| Resistance | 22 kOhms |
| Tolerance | ±0.1% |
| Power (Watts) | 0.15W |
| Composition | Thin Film |
| Features | Military, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | 0705 |
| Size / Dimension | 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.033" (0.84mm) |
| Number of Terminations | 2 |
| Failure Rate | R (0.01%) |