Vishay Dale Thin Film M55342E06B18B0RTS
Part No.:
M55342E06B18B0RTS
Datasheet:
Chuangxin CloudM55342E06B18B0RTS.pdf
Description:
RES SMD 18K OHM 0.1% 0.15W 0705
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
18 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.15W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.84mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order M55342E06B18B0RTS on Chuangxin Cloud?
3. Are the M55342E06B18B0RTS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of M55342E06B18B0RTS?
Image M55342E06B18B0RTS
Part Number M55342E06B18B0RTS
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 18 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.15W
Composition Thin Film
Features Military, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package -
Ratings 0705
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)