Vishay Dale Thin Film M55342E06B17B0RWS
Part No.:
M55342E06B17B0RWS
Datasheet:
Chuangxin CloudM55342E06B17B0RWS.pdf
Description:
RES SMD 17K OHM 0.1% 0.15W 0705
Packaging:
Tray
Resistance:
17 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.15W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.84mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order M55342E06B17B0RWS on Chuangxin Cloud?
3. Are the M55342E06B17B0RWS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of M55342E06B17B0RWS?
Image M55342E06B17B0RWS
Part Number M55342E06B17B0RWS
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tray
Product Status Active
Resistance 17 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.15W
Composition Thin Film
Features Military, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package -
Ratings 0705
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)