Analog Devices Inc. LT1587CT-3.45#PBF
Part No.:
LT1587CT-3.45#PBF
Datasheet:
Chuangxin CloudLT1587CT-3.45#PBF.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.45V 3A TO220-3
Voltage - Input (Max):
7V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.45V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
1.3V @ 3A
Current - Output:
3A
Operating Temperature:
0°C ~ 125°C
Datasheet:
1. How to order LT1587CT-3.45#PBF on Chuangxin Cloud?
3. Are the LT1587CT-3.45#PBF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LT1587CT-3.45#PBF?
Image LT1587CT#PBF LT1587CT-3.3#PBF LT1587CT-1.5#PBF LT1587CT-3.6#PBF LT1587CT-3.45#PBF
Part Number LT1587CT#PBF LT1587CT-3.3#PBF LT1587CT-1.5#PBF LT1587CT-3.6#PBF LT1587CT-3.45#PBF
Number of Regulators 1 1 1 1 1
Voltage - Input (Max) 7V 7V 7V 7V 7V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.45V 3.45V 3.45V 3.45V 3.45V
Voltage Dropout (Max) 1.3V @ 3A 1.3V @ 3A 1.3V @ 3A 1.3V @ 3A 1.3V @ 3A
Current - Output 3A 3A 3A 3A 3A
Control Features - - - - -
Operating Temperature 0°C ~ 125°C 0°C ~ 125°C 0°C ~ 125°C 0°C ~ 125°C 0°C ~ 125°C