Texas Instruments LMS5213IM7-3.3/NOPB
Part No.:
LMS5213IM7-3.3/NOPB
Manufacturer:
Texas Instruments
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Package:
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 80MA SC70-5
Manufacturer:
Texas Instruments
Series:
Package/Case:
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Output Configuration:
Positive
Output Type:
Fixed
Number of Regulators:
1
Voltage - Input (Max):
6V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.20V @ 100µA
Current - Output:
80mA
Current - Quiescent (Iq):
1 µA
Current - Supply (Max):
10 µA
PSRR:
Control Features:
Enable
Protection Features:
Over Current, Over Temperature
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SC-70-5
1. How to order LMS5213IM7-3.3/NOPB on Chuangxin Cloud?
3. Are the LMS5213IM7-3.3/NOPB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LMS5213IM7-3.3/NOPB?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LMS5213IM7-3.3/NOPB
Part Number LMS5213IM7-3.3/NOPB
Manufacturer Texas Instruments
Series -
Package/Case 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Output Configuration Positive
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 6V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.20V @ 100µA
Current - Output 80mA
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
Current - Supply (Max) 10 µA
PSRR -
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 125°C