STMicroelectronics LDK220PU27R
Part No.:
LDK220PU27R
Package:
6-XFDFN
Datasheet:
Chuangxin CloudLDK220PU27R.pdf
Description:
IC REG LINEAR 2.7V 200MA 6DFN
Package/Case:
6-XFDFN
Voltage - Input (Max):
13.2V
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.7V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.35V @ 200mA
Current - Output:
200mA
Current - Quiescent (Iq):
90 µA
PSRR:
55dB ~ 50dB (120Hz ~ 10kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
6-DFN (1.2x1.3)
Datasheet:
Chuangxin CloudLDK220PU27R.pdf
1. How to order LDK220PU27R on Chuangxin Cloud?
3. Are the LDK220PU27R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LDK220PU27R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LDK220PU27R.
Image LDK220PU27R
Part Number LDK220PU27R
Manufacturer STMicroelectronics
Series -
Package/Case 6-XFDFN
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 13.2V
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.7V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.35V @ 200mA
Current - Output 200mA
Current - Quiescent (Iq) 90 µA
Current - Supply (Max) 100 µA
PSRR 55dB ~ 50dB (120Hz ~ 10kHz)
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 125°C