STMicroelectronics LDK220M32R
Part No.:
LDK220M32R
Datasheet:
Chuangxin CloudLDK220M32R.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.2V 200MA SOT23-5
Voltage - Input (Max):
13.2V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.2V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.35V @ 200mA
Current - Output:
200mA
Current - Quiescent (Iq):
90 µA
Current - Supply (Max):
100 µA
PSRR:
55dB ~ 50dB (120Hz ~ 10kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Datasheet:
Chuangxin CloudLDK220M32R.pdf
1. How to order LDK220M32R on Chuangxin Cloud?
3. Are the LDK220M32R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LDK220M32R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LDK220M32R.
7.How to contact us to get technical supports, such as LDK220M32R pin diagram, LDK220M32R datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LDK220M32R
Part Number LDK220M32R
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 13.2V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.2V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.35V @ 200mA
Current - Output 200mA
Current - Quiescent (Iq) 90 µA
Current - Supply (Max) 100 µA
PSRR 55dB ~ 50dB (120Hz ~ 10kHz)
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 125°C