STMicroelectronics LDK130M22RY
Part No.:
LDK130M22RY
Datasheet:
Chuangxin CloudLDK130M22RY.pdf
Description:
IC REG LINEAR 2.2V 300MA SOT23-5
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.2V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.4V @ 300mA
Current - Output:
300mA
Current - Quiescent (Iq):
60 µA
Current - Supply (Max):
120 µA
PSRR:
55dB (120Hz ~ 10kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q100
Datasheet:
Chuangxin CloudLDK130M22RY.pdf
1. How to order LDK130M22RY on Chuangxin Cloud?
3. Are the LDK130M22RY price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LDK130M22RY?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LDK130M22RY.
Image LDK130M22RY
Part Number LDK130M22RY
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.2V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.4V @ 300mA
Current - Output 300mA
Current - Quiescent (Iq) 60 µA
Current - Supply (Max) 120 µA
PSRR 55dB (120Hz ~ 10kHz)
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)