STMicroelectronics LDK120PU10R
Part No.:
LDK120PU10R
Package:
6-XFDFN
Datasheet:
Chuangxin CloudLDK120PU10R.pdf
Description:
IC REG LINEAR 1V 200MA 6DFN
Package/Case:
6-XFDFN
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.3V @ 200mA
Current - Output:
200mA
Current - Quiescent (Iq):
60 µA
PSRR:
55dB (120Hz ~ 10kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
6-DFN (1.2x1.3)
Datasheet:
Chuangxin CloudLDK120PU10R.pdf
1. How to order LDK120PU10R on Chuangxin Cloud?
3. Are the LDK120PU10R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LDK120PU10R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LDK120PU10R.
Image LDK120PU10R
Part Number LDK120PU10R
Manufacturer STMicroelectronics
Series -
Package/Case 6-XFDFN
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.3V @ 200mA
Current - Output 200mA
Current - Quiescent (Iq) 60 µA
Current - Supply (Max) 100 µA
PSRR 55dB (120Hz ~ 10kHz)
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 125°C