STMicroelectronics LD39030DTPU33R
Part No.:
LD39030DTPU33R
Datasheet:
Chuangxin CloudLD39030DTPU33R.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 300MA 4DFN
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.33V @ 300mA
Current - Output:
300mA
PSRR:
80dB ~ 55dB (1kHz ~ 100kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Datasheet:
1. How to order LD39030DTPU33R on Chuangxin Cloud?
3. Are the LD39030DTPU33R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LD39030DTPU33R?
Image LD39030DTPU33R
Part Number LD39030DTPU33R
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.33V @ 300mA
Current - Output 300mA
Current - Quiescent (Iq) 40 µA
Current - Supply (Max) -
PSRR 80dB ~ 55dB (1kHz ~ 100kHz)
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature, Soft Start
Operating Temperature -40°C ~ 125°C