STMicroelectronics LD39020DTPU15R
Part No.:
LD39020DTPU15R
Datasheet:
Chuangxin CloudLD39020DTPU15R.pdf
Description:
IC REG LINEAR 1.5V 200MA 4DFN
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.5V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.35V @ 200mA
Current - Output:
200mA
PSRR:
80dB ~ 55dB (1kHz ~ 100kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order LD39020DTPU15R on Chuangxin Cloud?
3. Are the LD39020DTPU15R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LD39020DTPU15R?
Image LD39020DTPU15R
Part Number LD39020DTPU15R
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.35V @ 200mA
Current - Output 200mA
Current - Quiescent (Iq) 40 µA
Current - Supply (Max) -
PSRR 80dB ~ 55dB (1kHz ~ 100kHz)
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature, Soft Start
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)