STMicroelectronics LD39020ATPU32R
Part No.:
LD39020ATPU32R
Package:
4-XDFN Exposed Pad
Datasheet:
Chuangxin CloudLD39020ATPU32R.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.2V 200MA 4DFN
Package/Case:
4-XDFN Exposed Pad
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.2V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.35V @ 200mA
Current - Output:
200mA
Current - Quiescent (Iq):
40 µA
Current - Supply (Max):
PSRR:
80dB ~ 55dB (1kHz ~ 100kHz)
Protection Features:
Over Current, Over Temperature, Soft Start
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)
Supplier Device Package:
4-DFN (1x1)
Datasheet:
1. How to order LD39020ATPU32R on Chuangxin Cloud?
3. Are the LD39020ATPU32R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LD39020ATPU32R?
Image LD39020ATPU32R
Part Number LD39020ATPU32R
Manufacturer STMicroelectronics
Series -
Package/Case 4-XDFN Exposed Pad
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.2V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.35V @ 200mA
Current - Output 200mA
Current - Quiescent (Iq) 40 µA
Current - Supply (Max) -
PSRR 80dB ~ 55dB (1kHz ~ 100kHz)
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature, Soft Start
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)