Amphenol ICC (Commercial Products) L77SDB25S1A4R
Part No.:
L77SDB25S1A4R
Manufacturer:
Amphenol ICC (Commercial Products)
Category:
D-Sub Connector Assemblies
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudL77SDB25S1A4R.pdf
Description:
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Manufacturer:
Series:
SD
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Connector Style:
D-Sub
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
25
Number of Rows:
2
Mounting Type:
Through Hole, Right Angle
Shell Size, Connector Layout:
3 (DB, B)
Contact Type:
Signal
Flange Feature:
Board Side (4-40)
Termination:
Solder
Primary Material:
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Contact Finish:
Gold
Contact Finish Thickness:
Flash
Ingress Protection:
Material Flammability Rating:
UL94 V-0
Current Rating (Amps):
3A
Backset Spacing:
0.406" (10.30mm)
Features:
Datasheet:
1. How to order L77SDB25S1A4R on Chuangxin Cloud?
3. Are the L77SDB25S1A4R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of L77SDB25S1A4R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of L77SDB25S1A4R.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image L77SDB25S1A4R
Part Number L77SDB25S1A4R
Manufacturer Amphenol ICC (Commercial Products)
Series SD
Packaging Tray
Product Status Active
Connector Style D-Sub
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Number of Positions 25
Number of Rows 2
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B)
Contact Type Signal
Flange Feature Board Side (4-40)
Termination Solder
Primary Material -
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Contact Finish Gold
Contact Finish Thickness Flash
Ingress Protection -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Current Rating (Amps) 3A
Backset Spacing 0.406" (10.30mm)
Features -
  • L77SDB25S1A4R
  • L77SDB25S1A4R PDF
  • L77SDB25S1A4R Datasheet
  • L77SDB25S1A4R Specifications
  • L77SDB25S1A4R Images
  • Buy L77SDB25S1A4R
  • L77SDB25S1A4R Price
  • L77SDB25S1A4R Distributor
  • L77SDB25S1A4R Supplier
  • L77SDB25S1A4R Wholesale
Inventory:5,671
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
Part Number
Quantity*
Price
Name*
Company*
Email*
Comments
In Stock:5,671
Qty. Unit Price Ext. Price
RFQ now Add RFQ List
A-DS 09 LL/Z
A-DS 09 LL/Z
Assmann WSW Components
A-DF 09 LL/Z
A-DF 09 LL/Z
Assmann WSW Components
DE09P064TXLF
DE09P064TXLF
Amphenol ICC (FCI)
A-DF 09 A/KG-T4S
A-DF 09 A/KG-T4S
G17S0910110EU
G17S0910110EU
A-DF 09 A/KG-T2S
A-DF 09 A/KG-T2S