Amphenol ICC (Commercial Products) L77DFD50S1BON
Part No.:
L77DFD50S1BON
Manufacturer:
Amphenol ICC (Commercial Products)
Category:
D-Sub Connector Assemblies
Package:
Description:
CONN D-SUB RCPT 50POS R/A SOLDER
Manufacturer:
Series:
DF
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Connector Style:
D-Sub
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
50
Number of Rows:
3
Mounting Type:
Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Shell Size, Connector Layout:
5 (DD, D)
Contact Type:
Signal
Flange Feature:
Housing/Shell (Unthreaded)
Termination:
Solder
Primary Material:
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Contact Finish:
Gold
Contact Finish Thickness:
20.0µin (0.51µm)
Ingress Protection:
Material Flammability Rating:
UL94 V-0
Current Rating (Amps):
7.5A
Backset Spacing:
0.406" (10.30mm)
Features:
1. How to order L77DFD50S1BON on Chuangxin Cloud?
3. Are the L77DFD50S1BON price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of L77DFD50S1BON?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of L77DFD50S1BON.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image L77DFD50S1BON
Part Number L77DFD50S1BON
Manufacturer Amphenol ICC (Commercial Products)
Series DF
Packaging Tray
Product Status Active
Connector Style D-Sub
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Number of Positions 50
Number of Rows 3
Mounting Type Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Shell Size, Connector Layout 5 (DD, D)
Contact Type Signal
Flange Feature Housing/Shell (Unthreaded)
Termination Solder
Primary Material -
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Contact Finish Gold
Contact Finish Thickness 20.0µin (0.51µm)
Ingress Protection -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Current Rating (Amps) 7.5A
Backset Spacing 0.406" (10.30mm)
Features -
  • L77DFD50S1BON
  • L77DFD50S1BON PDF
  • L77DFD50S1BON Datasheet
  • L77DFD50S1BON Specifications
  • L77DFD50S1BON Images
  • Buy L77DFD50S1BON
  • L77DFD50S1BON Price
  • L77DFD50S1BON Distributor
  • L77DFD50S1BON Supplier
  • L77DFD50S1BON Wholesale
Inventory:7,600
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
Part Number
Quantity*
Price
Name*
Company*
Email*
Comments
In Stock:7,600
Qty. Unit Price Ext. Price
RFQ now Add RFQ List
A-DS 09 LL/Z
A-DS 09 LL/Z
Assmann WSW Components
A-DF 09 LL/Z
A-DF 09 LL/Z
Assmann WSW Components
DE09P064TXLF
DE09P064TXLF
Amphenol ICC (FCI)
A-DF 09 A/KG-T4S
A-DF 09 A/KG-T4S
G17S0910110EU
G17S0910110EU
A-DF 09 A/KG-T2S
A-DF 09 A/KG-T2S