Amphenol ICC (Commercial Products) L777SDA15P1ACH3R
Part No.:
L777SDA15P1ACH3R
Manufacturer:
Amphenol ICC (Commercial Products)
Category:
D-Sub Connector Assemblies
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudL777SDA15P1ACH3R.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SOLDER
Manufacturer:
Series:
SD
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Connector Style:
D-Sub
Connector Type:
Plug, Male Pins
Number of Positions:
15
Number of Rows:
2
Mounting Type:
Through Hole, Right Angle
Shell Size, Connector Layout:
2 (DA, A)
Contact Type:
Signal
Flange Feature:
Board Side (M3)
Termination:
Solder
Primary Material:
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Contact Finish:
Gold
Contact Finish Thickness:
15.0µin (0.38µm)
Ingress Protection:
Material Flammability Rating:
UL94 V-0
Current Rating (Amps):
3A
Backset Spacing:
0.406" (10.30mm)
Features:
Board Lock, Grounding Indents
Datasheet:
1. How to order L777SDA15P1ACH3R on Chuangxin Cloud?
3. Are the L777SDA15P1ACH3R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of L777SDA15P1ACH3R?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image L777SDA15P1ACH3R
Part Number L777SDA15P1ACH3R
Manufacturer Amphenol ICC (Commercial Products)
Series SD
Packaging Tray
Product Status Active
Connector Style D-Sub
Connector Type Plug, Male Pins
Number of Positions 15
Number of Rows 2
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A)
Contact Type Signal
Flange Feature Board Side (M3)
Termination Solder
Primary Material -
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Contact Finish Gold
Contact Finish Thickness 15.0µin (0.38µm)
Ingress Protection -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Current Rating (Amps) 3A
Backset Spacing 0.406" (10.30mm)
Features Board Lock, Grounding Indents
  • L777SDA15P1ACH3R
  • L777SDA15P1ACH3R PDF
  • L777SDA15P1ACH3R Datasheet
  • L777SDA15P1ACH3R Specifications
  • L777SDA15P1ACH3R Images
  • Buy L777SDA15P1ACH3R
  • L777SDA15P1ACH3R Price
  • L777SDA15P1ACH3R Distributor
  • L777SDA15P1ACH3R Supplier
  • L777SDA15P1ACH3R Wholesale
Inventory:5,828
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
Part Number
Quantity*
Price
Name*
Company*
Email*
Comments
In Stock:5,828
Qty. Unit Price Ext. Price
RFQ now Add RFQ List
A-DS 09 LL/Z
A-DS 09 LL/Z
Assmann WSW Components
A-DF 09 LL/Z
A-DF 09 LL/Z
Assmann WSW Components
DE09P064TXLF
DE09P064TXLF
Amphenol ICC (FCI)
A-DF 09 A/KG-T4S
A-DF 09 A/KG-T4S
G17S0910110EU
G17S0910110EU
A-DF 09 A/KG-T2S
A-DF 09 A/KG-T2S