Amphenol Anytek KY1401530000G
Part No.:
KY1401530000G
Datasheet:
Chuangxin CloudKY1401530000G.pdf
Description:
TERM BLK 14POS TOP ENTRY 5MM PCB
Positions Per Level:
14
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
Vertical with Board
Current:
15 A
Voltage:
300 V
Datasheet:
1. How to order KY1401530000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the KY1401530000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KY1401530000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of KY1401530000G.
Image KY1401530000G
Part Number KY1401530000G
Number of Levels 1
Positions Per Level 14
Pitch 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation Vertical with Board
Current 15 A
Voltage 300 V