Amphenol Anytek KY1301530000G
Part No.:
KY1301530000G
Datasheet:
Chuangxin CloudKY1301530000G.pdf
Description:
TERM BLK 13POS TOP ENTRY 5MM PCB
Positions Per Level:
13
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
Vertical with Board
Current:
15 A
Voltage:
300 V
Datasheet:
1. How to order KY1301530000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the KY1301530000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KY1301530000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of KY1301530000G.
Image KY1301530000G
Part Number KY1301530000G
Number of Levels 1
Positions Per Level 13
Pitch 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation Vertical with Board
Current 15 A
Voltage 300 V