Amphenol Anytek KY1201530000G
Part No.:
KY1201530000G
Datasheet:
Chuangxin CloudKY1201530000G.pdf
Description:
TERM BLK 12POS TOP ENTRY 5MM PCB
Positions Per Level:
12
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
Vertical with Board
Current:
15 A
Voltage:
300 V
Datasheet:
1. How to order KY1201530000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the KY1201530000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KY1201530000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of KY1201530000G.
Image KY1201530000G
Part Number KY1201530000G
Number of Levels 1
Positions Per Level 12
Pitch 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation Vertical with Board
Current 15 A
Voltage 300 V