Amphenol Anytek KY1201500000G
Part No.:
KY1201500000G
Datasheet:
Chuangxin CloudKY1201500000G.pdf
Description:
TERM BLK 12P SIDE ENTRY 5MM PCB
Positions Per Level:
12
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
15 A
Voltage:
300 V
Datasheet:
1. How to order KY1201500000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the KY1201500000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KY1201500000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of KY1201500000G.
Image KY1201500000G
Part Number KY1201500000G
Number of Levels 1
Positions Per Level 12
Pitch 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 15 A
Voltage 300 V