KYOCERA AVX KGM32HR72J473KU
Part No.:
KGM32HR72J473KU
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudKGM32HR72J473KU.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1210
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
KGM - HV
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Datasheet:
1. How to order KGM32HR72J473KU on Chuangxin Cloud?
3. Are the KGM32HR72J473KU price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM32HR72J473KU?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image KGM32HR72J473KU
Part Number KGM32HR72J473KU
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - HV
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)