KYOCERA AVX KGM32HCG1E123FU
Part No.:
KGM32HCG1E123FU
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudKGM32HCG1E123FU.pdf
Description:
CAP CER 0.012UF 25V C0G/NP0 1210
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
KGM - C0G
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.012 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Datasheet:
1. How to order KGM32HCG1E123FU on Chuangxin Cloud?
3. Are the KGM32HCG1E123FU price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM32HCG1E123FU?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image KGM32HCG1E123FU
Part Number KGM32HCG1E123FU
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.012 µF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)