Amphenol Anytek KE2651530000G
Part No.:
KE2651530000G
Datasheet:
Chuangxin CloudKE2651530000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 26POS 5.08MM
Number of Positions:
26
Positions Per Level:
13
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Header Orientation:
90°, Right Angle
Current - UL:
12 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C
Datasheet:
1. How to order KE2651530000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the KE2651530000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KE2651530000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of KE2651530000G.
Image KE2651530000G
Part Number KE2651530000G
Number of Positions 26
Positions Per Level 13
Number of Levels 2
Pitch 0.200" (5.08mm)
Header Orientation 90°, Right Angle
Voltage - IEC -
Current - UL 12 A
Voltage - UL 300 V
Color Green
Operating Temperature -40°C ~ 115°C