Amphenol Anytek KE2453520000G
Part No.:
KE2453520000G
Datasheet:
Chuangxin CloudKE2453520000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5.08MM
Number of Positions:
24
Positions Per Level:
12
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Header Orientation:
Vertical
Current - UL:
12 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C
Datasheet:
1. How to order KE2453520000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the KE2453520000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KE2453520000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of KE2453520000G.
Image KE2453520000G
Part Number KE2453520000G
Number of Positions 24
Positions Per Level 12
Number of Levels 2
Pitch 0.200" (5.08mm)
Header Orientation Vertical
Voltage - IEC -
Current - UL 12 A
Voltage - UL 300 V
Color Green
Operating Temperature -40°C ~ 115°C