Amphenol Anytek KE2273530000G
Part No.:
KE2273530000G
Datasheet:
Chuangxin CloudKE2273530000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 22POS 90DEG 5MM
Number of Positions:
22
Positions Per Level:
11
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Header Orientation:
90°, Right Angle
Current - UL:
12 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C
Datasheet:
1. How to order KE2273530000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the KE2273530000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KE2273530000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of KE2273530000G.
Image KE2273530000G
Part Number KE2273530000G
Number of Positions 22
Positions Per Level 11
Number of Levels 2
Pitch 0.197" (5.00mm)
Header Orientation 90°, Right Angle
Voltage - IEC -
Current - UL 12 A
Voltage - UL 300 V
Color Green
Operating Temperature -40°C ~ 115°C