STMicroelectronics KD1084ADT25R
Part No.:
KD1084ADT25R
Manufacturer:
STMicroelectronics
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Package:
TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Datasheet:
Chuangxin CloudKD1084ADT25R.pdf
Description:
IC REG LINEAR 2.5V 5A DPAK
Manufacturer:
STMicroelectronics
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Output Configuration:
Positive
Output Type:
Fixed
Number of Regulators:
1
Voltage - Input (Max):
12V
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.5V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
1.5V @ 5A
Current - Output:
5A
Current - Quiescent (Iq):
10 mA
Current - Supply (Max):
PSRR:
72dB (120Hz)
Control Features:
Protection Features:
Over Temperature, Short Circuit
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
DPAK
Datasheet:
1. How to order KD1084ADT25R on Chuangxin Cloud?
3. Are the KD1084ADT25R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KD1084ADT25R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of KD1084ADT25R.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image KD1084ADT25R
Part Number KD1084ADT25R
Manufacturer STMicroelectronics
Series -
Package/Case TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Output Configuration Positive
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 12V
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 1.5V @ 5A
Current - Output 5A
Current - Quiescent (Iq) 10 mA
Current - Supply (Max) -
PSRR 72dB (120Hz)
Control Features -
Protection Features Over Temperature, Short Circuit
Operating Temperature -40°C ~ 125°C