Littelfuse Inc. IXFR200N10P
Part No.:
IXFR200N10P
Package:
TO-247-3
Datasheet:
Chuangxin CloudIXFR200N10P.pdf
Description:
MOSFET N-CH 100V 133A ISOPLUS247
Series:
HiPerFET™, Polar
Package/Case:
TO-247-3
Drain to Source Voltage (Vdss):
100 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:
133A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On):
10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs:
9mOhm @ 100A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id:
5V @ 8mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:
235 nC @ 10 V
Vgs (Max):
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:
7600 pF @ 25 V
FET Feature:
Power Dissipation (Max):
300W (Tc)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
ISOPLUS247™
Datasheet:
Chuangxin CloudIXFR200N10P.pdf
1. How to order IXFR200N10P on Chuangxin Cloud?
3. Are the IXFR200N10P price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IXFR200N10P?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IXFR200N10P.
Image IXFR200N10P
Part Number IXFR200N10P
Manufacturer Littelfuse Inc.
Series HiPerFET™, Polar
Package/Case TO-247-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 133A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs 9mOhm @ 100A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 8mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 235 nC @ 10 V
Vgs (Max) ±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 7600 pF @ 25 V
FET Feature -
Power Dissipation (Max) 300W (Tc)
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)