Littelfuse Inc. IXFH150N20T
Part No.:
IXFH150N20T
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
FETs, MOSFETs
Package:
TO-247-3
Datasheet:
Chuangxin CloudIXFH150N20T.pdf
Description:
MOSFET N-CH 200V 150A TO247AD
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
HiPerFET™, Trench
Package/Case:
TO-247-3
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
FET Type:
N-Channel
Technology:
MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss):
200 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:
150A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On):
10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs:
15mOhm @ 75A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id:
5V @ 4mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:
177 nC @ 10 V
Vgs (Max):
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:
11700 pF @ 25 V
FET Feature:
Power Dissipation (Max):
890W (Tc)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
TO-247AD (IXFH)
Datasheet:
Chuangxin CloudIXFH150N20T.pdf
1. How to order IXFH150N20T on Chuangxin Cloud?
3. Are the IXFH150N20T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IXFH150N20T?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IXFH150N20T.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IXFH150N20T
Part Number IXFH150N20T
Manufacturer Littelfuse Inc.
Series HiPerFET™, Trench
Package/Case TO-247-3
Packaging Tube
Product Status Active
FET Type N-Channel
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss) 200 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 150A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs 15mOhm @ 75A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 4mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 177 nC @ 10 V
Vgs (Max) ±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 11700 pF @ 25 V
FET Feature -
Power Dissipation (Max) 890W (Tc)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)