Infineon Technologies IRU1117-33CSTR
Part No.:
IRU1117-33CSTR
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
Chuangxin CloudIRU1117-33CSTR.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 800MA 8SOIC
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Input (Max):
7V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
1.3V @ 1A
Current - Output:
800mA
PSRR:
70dB (120Hz)
Operating Temperature:
0°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
8-SOIC
Datasheet:
1. How to order IRU1117-33CSTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the IRU1117-33CSTR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IRU1117-33CSTR?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IRU1117-33CSTR IRU1117-25CY IRU1117-18CY IRU1117CY IRU1117-33CY
Part Number IRU1117-33CSTR IRU1117-25CY IRU1117-18CY IRU1117CY IRU1117-33CY
Series - - - - -
Package/Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Output Configuration Positive Positive Positive Positive Positive
Output Type Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
Number of Regulators 1 1 1 1 1
Voltage - Input (Max) 7V 7V 7V 7V 7V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage Dropout (Max) 1.3V @ 1A 1.3V @ 1A 1.3V @ 1A 1.3V @ 1A 1.3V @ 1A
Current - Output 800mA 800mA 800mA 800mA 800mA
PSRR 70dB (120Hz) 70dB (120Hz) 70dB (120Hz) 70dB (120Hz) 70dB (120Hz)
Control Features - - - - -
Operating Temperature 0°C ~ 125°C 0°C ~ 125°C 0°C ~ 125°C 0°C ~ 125°C 0°C ~ 125°C