Infineon Technologies IFX30081LDV33XUMA1
Part No.:
IFX30081LDV33XUMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Package:
10-TFDFN Exposed Pad
Datasheet:
Chuangxin CloudIFX30081LDV33XUMA1.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 50MA TSON-10
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
Package/Case:
10-TFDFN Exposed Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Output Configuration:
Positive
Output Type:
Fixed
Number of Regulators:
1
Voltage - Input (Max):
42V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.3V @ 50mA
Current - Output:
50mA
Current - Quiescent (Iq):
1 µA
Current - Supply (Max):
12.5 µA
PSRR:
57dB (100Hz)
Control Features:
Enable
Protection Features:
Over Current, Over Temperature
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
PG-TSON-10
Datasheet:
1. How to order IFX30081LDV33XUMA1 on Chuangxin Cloud?
3. Are the IFX30081LDV33XUMA1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IFX30081LDV33XUMA1?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IFX30081LDV33XUMA1
Part Number IFX30081LDV33XUMA1
Manufacturer Infineon Technologies
Series -
Package/Case 10-TFDFN Exposed Pad
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Output Configuration Positive
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 42V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.3V @ 50mA
Current - Output 50mA
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
Current - Supply (Max) 12.5 µA
PSRR 57dB (100Hz)
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)