Hammond Manufacturing HWST363016S16
Part No.:
HWST363016S16
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Category:
Boxes
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudHWST363016S16.pdf
Description:
BOX S STL NATURAL 43.4"L X 30"W
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Series:
Waterfall
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Container Type:
Box
Size / Dimension:
43.400" L x 30.000" W (1102.36mm x 762.00mm)
Height:
16.000" (406.40mm)
Area (L x W):
1302in² (8400cm²)
Design:
Hinged Door, Slanted Top
Material:
Metal, Stainless Steel
Color:
Natural
Thickness:
Features:
Stainless Steel Hinges, Wall Mount
Ratings:
IP66, NEMA 3R,4,4X,12,13, UL-508
Material Flammability Rating:
Datasheet:
1. How to order HWST363016S16 on Chuangxin Cloud?
3. Are the HWST363016S16 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HWST363016S16?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HWST363016S16.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image HWST363016S16
Part Number HWST363016S16
Manufacturer Hammond Manufacturing
Series Waterfall
Packaging Box
Product Status Active
Container Type Box
Size / Dimension 43.400" L x 30.000" W (1102.36mm x 762.00mm)
Height 16.000" (406.40mm)
Area (L x W) 1302in² (8400cm²)