Hammond Manufacturing HW302416S16HK
Part No.:
HW302416S16HK
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Category:
Boxes
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudHW302416S16HK.pdf
Description:
BOX S STL NATURAL 24"L X 16"W
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Series:
HWSSHK
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Container Type:
Box
Size / Dimension:
24.000" L x 16.000" W (609.60mm x 406.40mm)
Height:
30.000" (762.00mm)
Area (L x W):
384in² (2477cm²)
Design:
Hinged Door, Lid
Material:
Metal, Stainless Steel
Color:
Natural
Thickness:
Features:
Ratings:
IP66, NEMA 3R,4,4X,12,13, UL-508A
Material Flammability Rating:
Datasheet:
1. How to order HW302416S16HK on Chuangxin Cloud?
3. Are the HW302416S16HK price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HW302416S16HK?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HW302416S16HK.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image HW302416S16HK
Part Number HW302416S16HK
Manufacturer Hammond Manufacturing
Series HWSSHK
Packaging Bulk
Product Status Active
Container Type Box
Size / Dimension 24.000" L x 16.000" W (609.60mm x 406.40mm)
Height 30.000" (762.00mm)
Area (L x W) 384in² (2477cm²)