Amphenol Anytek HW17B0800000G
Part No.:
HW17B0800000G
Datasheet:
Chuangxin CloudHW17B0800000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 2.5MM
Number of Positions:
17
Positions Per Level:
17
Pitch:
0.098" (2.50mm)
Current - UL:
4 A
Voltage - UL:
150 V
Wire Gauge or Range - AWG:
20-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C
Datasheet:
1. How to order HW17B0800000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the HW17B0800000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HW17B0800000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HW17B0800000G.
Image HW17B0800000G
Part Number HW17B0800000G
Type Plug, Female Sockets
Number of Positions 17
Positions Per Level 17
Number of Levels 1
Pitch 0.098" (2.50mm)
Voltage - IEC -
Current - UL 4 A
Voltage - UL 150 V
Wire Gauge or Range - AWG 20-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm² -
Color Green
Operating Temperature -40°C ~ 115°C