Amphenol Anytek HW1430020000G
Part No.:
HW1430020000G
Datasheet:
Chuangxin CloudHW1430020000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 3.81MM
Number of Positions:
14
Positions Per Level:
14
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Current - UL:
8 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:
Color:
Black
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C
Datasheet:
1. How to order HW1430020000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the HW1430020000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HW1430020000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HW1430020000G.
Image HW1430020000G
Part Number HW1430020000G
Type Plug, Female Sockets
Number of Positions 14
Positions Per Level 14
Number of Levels 1
Pitch 0.150" (3.81mm)
Voltage - IEC -
Current - UL 8 A
Voltage - UL 300 V
Wire Gauge or Range - AWG 16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm² -
Color Black
Operating Temperature -40°C ~ 115°C