Amphenol Anytek HW1250520000G
Part No.:
HW1250520000G
Datasheet:
Chuangxin CloudHW1250520000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM
Number of Positions:
12
Positions Per Level:
12
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Current - UL:
10 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C
Datasheet:
1. How to order HW1250520000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the HW1250520000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HW1250520000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HW1250520000G.
Image HW1250520000G
Part Number HW1250520000G
Type Plug, Female Sockets
Number of Positions 12
Positions Per Level 12
Number of Levels 1
Pitch 0.200" (5.08mm)
Voltage - IEC -
Current - UL 10 A
Voltage - UL 300 V
Wire Gauge or Range - AWG 12-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm² -
Color Green
Operating Temperature -40°C ~ 115°C