Amphenol Anytek HW11A0800000G
Part No.:
HW11A0800000G
Datasheet:
Chuangxin CloudHW11A0800000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 7.5MM
Number of Positions:
11
Positions Per Level:
11
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Current - UL:
10 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Gray
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C
Datasheet:
1. How to order HW11A0800000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the HW11A0800000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HW11A0800000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HW11A0800000G.
Image HW11A0800000G
Part Number HW11A0800000G
Type Plug, Female Sockets
Number of Positions 11
Positions Per Level 11
Number of Levels 1
Pitch 0.295" (7.50mm)
Voltage - IEC -
Current - UL 10 A
Voltage - UL 300 V
Wire Gauge or Range - AWG 12-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm² -
Color Gray
Operating Temperature -40°C ~ 115°C