Amphenol Anytek HW1150840000G
Part No.:
HW1150840000G
Datasheet:
Chuangxin CloudHW1150840000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 5.08MM
Number of Positions:
11
Positions Per Level:
11
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Current - UL:
10 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Gray
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C
Datasheet:
1. How to order HW1150840000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the HW1150840000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HW1150840000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HW1150840000G.
Image HW1150840000G
Part Number HW1150840000G
Type Plug, Female Sockets
Number of Positions 11
Positions Per Level 11
Number of Levels 1
Pitch 0.200" (5.08mm)
Voltage - IEC -
Current - UL 10 A
Voltage - UL 300 V
Wire Gauge or Range - AWG 12-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm² -
Color Gray
Operating Temperature -40°C ~ 115°C