Vishay Vitramon HV1812Y821JXMATHV
Part No.:
HV1812Y821JXMATHV
Datasheet:
Chuangxin CloudHV1812Y821JXMATHV.pdf
Description:
CAP CER 820PF 5KV X7R 1812
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
5000V (5kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Datasheet:
1. How to order HV1812Y821JXMATHV on Chuangxin Cloud?
3. Are the HV1812Y821JXMATHV price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HV1812Y821JXMATHV?
Image HV1812Y821JXMATHV
Part Number HV1812Y821JXMATHV
Product Status Active
Capacitance 820 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 5000V (5kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)