Amphenol Anytek HV1530800000G
Part No.:
HV1530800000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudHV1530800000G.pdf
Description:
TERM BLK 15P TOP ENT 3.81MM PCB
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
HV
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
15
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Mating Orientation:
Vertical with Board
Current:
8 A
Voltage:
300 V
Wire Gauge:
16-20 AWG
Mounting Type:
Through Hole
Wire Termination:
Screwless - Push Button Clamp
Features:
Color:
Gray
Datasheet:
1. How to order HV1530800000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the HV1530800000G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HV1530800000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HV1530800000G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image HV1530800000G
Part Number HV1530800000G
Manufacturer Amphenol Anytek
Series HV
Packaging Bulk
Product Status Active
Number of Levels 1
Positions Per Level 15
Pitch 0.150" (3.81mm)
Mating Orientation Vertical with Board
Current 8 A
Voltage 300 V