HT08BW103KN.pdf
HT08BW103KN.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HT08BW103KN.
| Image |  |
| Part Number | HT08BW103KN |
| Manufacturer | KEMET |
| Series | HTHP LDD Indust X7R HT200C |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Obsolete |
| Capacitance | 10000 pF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 50V |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C |
| Features | High Temperature |
| Ratings | - |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Size / Dimension | 0.500" L x 0.270" W (12.70mm x 6.85mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.500" (12.70mm) |
| Thickness (Max) | - |
| Lead Spacing | 0.400" (10.16mm) |