Amphenol Anytek HM0780810000G
Part No.:
HM0780810000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudHM0780810000G.pdf
Description:
TERM BLK 7POS TOP ENTRY 10MM PCB
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
HM
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
7
Pitch:
0.394" (10.00mm)
Mating Orientation:
Vertical with Board
Current:
8 A
Voltage:
250 V
Wire Gauge:
12-28 AWG
Mounting Type:
Through Hole, Press-Fit
Wire Termination:
Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Features:
Interlocking (Side)
Color:
Gray
Datasheet:
1. How to order HM0780810000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the HM0780810000G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HM0780810000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HM0780810000G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image HM0780810000G
Part Number HM0780810000G
Manufacturer Amphenol Anytek
Series HM
Packaging Bulk
Product Status Active
Number of Levels 1
Positions Per Level 7
Pitch 0.394" (10.00mm)
Mating Orientation Vertical with Board
Current 8 A
Voltage 250 V